NIEUWEGEIN (ANP) - Burgemeester Aleid Wolfsen van Utrecht heeft woensdagavond gesproken met ongeveer 15 bewoners van de Utrechtse 'asbestwijk'. Hij bezocht de mensen die zijn ondergebracht in het Mercurehotel in Nieuwegein. Bij aankomst noemde hij de gebeurtenissen ,,heel aangrijpend voor de bewoners''. Tegen de bewoners zei hij dat het heel ingrijpend is ,,als je zo lang niet je huis in mag''.
In rustige sfeer, met zijn allen aan een grote tafel, spraken de bewoners met de burgemeester. Zij wilden vooral informatie over of en wanneer ze terug kunnen naar hun huis en gaven aan de informatie tegenstrijdig te vinden. Wolfsen verzekerde hen dat de informatie nu gestroomlijnder zal lopen. De burgemeester kon nog niet zeggen wanneer mensen terug kunnen keren naar hun huizen.
Een aanwezige bewoonster van de Stanleylaan zei dat de komst van Wolfsen ,,een hoop goed maakt. Ik voel me nu serieus genomen''. Zowel Wolfsen als de meegekomen locoburgemeester Gilbert Isabella gaven aan dat ze ook wilden zorgen voor nazorg voor de getroffen mensen. ,,We laten u niet vallen'', zei Isabella. ,,Als u wilt komen we vaker langs'', beloofde Wolfsen.
Wolfsen keerde woensdag terug van vakantie in verband met de asbestvervuiling in de wijk Kanaleneiland. Wolfsen was een week geleden vertrokken voor een fietsvakantie in Engeland. Hij heeft voortdurend contact gehad met Isabella over de asbestzaak, maar wilde nu zelf met de getroffen mensen spreken.