Heracles Almelo heeft zaterdagavond een punt gepakt in het thuisduel tegen Ajax. In het Polman Stadion vocht de ploeg van trainer Peter Bosz zich knap terug en werd het 3-3.
Al na tien minuten ging het mis bij Heracles. Schöne passeerde Pasveer, maar leek de bal naast te schieten. Rienstra verlengde de bal echter in het eigen doel en bracht de Amsterdammers daarmee op voorsprong. Een kwartier later was het wel raak voor Schöne. Nadat Heracles de bal verspeelde kon de Deen simpel binnenschieten.
Na een uur spelen kwam Heracles terug in het duel. Te Wierik schoot van dichtbij binnen na een scrimmage voor het doel van Ajax. Een minuut later lag de bal er echter alweer aan de andere kant in. Sana tikte simpel binnen na een kans voor Schöne. Opnieuw kwam Heracles terug tot één doelpunt verschil. Bruns schoot tien minuten voor het einde de 2-3 achter Vermeer. In de laatste minuut schoot invaller Pedro met een schuiver de 3-3 binnen en dus hielden beide ploegen een punt over aan het duel.
Heracles Almelo - Ajax 3-3
0-1 Ben Rienstra (10/eigen doelpunt)
0-2 Lasse Schöne (25)
1-2 Mike te Wierik (61)
1-3 Tobias Sana (62)
2-3 Thomas Bruns (80)
3-3 Luis Pedro (90)
Arbiter: Blom
Geel: Duarte, Van Rhijn, Bruns, Te Wierik
Heracles Almelo: Pasveer, Te Wierik, Rienstra, Dorda, Quansah, Duarte (Vejinovic/62), Bruns, Overtoom (Castillion/85), Gouriye, Armenteros, Everton (Pedro/62).
Ajax: Vermeer, Van Rhijn, Alderweireld, Moisander, Blind, Schöne (Fischer/84), Poulsen, Eriksen, Sana (De Sa/77), De Jong, Boerrigter (Babel/46).