Aannemersbedrijf Hegeman BV in Nijverdal schrapt zeker 40 van de 230 banen. Over het exacte aantal ontslagen kan directeur Hegeman nog niks zeggen. Morgen worden de laatste medewerkers geïnformeerd.
De reorganisatie is noodzakelijk omdat het bedrijf te weinig werk heeft voor al het personeel. Hegeman heeft vorige week met de bouw van een verzorgingstehuis in Rijssen een grote opdracht binnengehaald, maar de bouw start pas volgend jaar.
"UWV brengt bedrijven in gevaar"
Directeur Hegeman wijst met een beschuldigende vinger naar het UWV, dat volgens hem bedrijven in gevaar brengt. Hegeman vroeg in mei ontslag aan voor 15 medewerkers, maar dat is door het UWV om onduidelijke reden afgewezen. Volgens directeur Hegeman heeft hij daarom de afgelopen maanden zoveel salariskosten gehad dat er nu meer mensen uit moeten. De vakbonden zijn op de hoogte van de reorganisatie.
Malaise in de bouw
De bouw verkeert in een malaise, waar ook Hegeman niet aan ontkomt. Eerder deze zomer werd bekend dat ook gerenommeerde bouwbedrijven als Moes in Zwolle en Groothuis in Harbrinkhoek in de problemen verkeren. Zij ontkwamen niet aan een faillissement, maar zijn inmiddels allebei overgenomen.