Nieuws
Wapen, drugs en auto afgepakt van wegpiraat tussen Zwolle en Heino

Een wegpiraat heeft het op de N35 tussen Zwolle en Heino gisteren wel erg bont gemaakt. Hij reed veel te hard en zonder rijbewijs, maar mét drugs en een wapen binnen handbereik.
De politie betrapte de man afgelopen zaterdag ook al. Toen scheurde hij met 169 kilometer per uur over de A28 tussen Zwolle en Hattem, waar maximaal 100 is toegestaan.
Een speekseltest duidde op drugsgebruik. De man kon zijn rijbewijs inleveren. Van de afgenomen bloedproef is de uitslag nog niet bekend.
Nieuwe dollemansrit
Het verwonderde de politie dat het dezelfde bestuurder gisteren op de N35 tussen Zwolle en Heino zag rijden. Ook dit keer veel te hard: 150 kilometer per uur, waar 100 is toegestaan. Van een rood verkeerslicht trok de man zich niets aan.
De politie hield de man aan en zag dat hij een wapen voorhanden had bij de middenconsole. Het wapen is in beslag genomen, evenals de auto en drugs.
Ook voor deze tweede rit moet een bloedproef uitwijzen of de man inderdaad onder invloed reed van drugs.