nieuws

60.000 euro schade aan stadion de Kuip na bekerfinale, Ajax schaamt zich

Vuurwerk op het veld in de Kuip
Vuurwerk op het veld in de Kuip
De schade die tijdens de bekerfinale PEC Zwolle-Ajax is veroorzaakt door supporters van Ajax wordt geschat op 60.000 euro. Dat heeft stadiondirecteur Jan van Merwijk tegen RTV Rijnmond gezegd.
Volgens Van Merwijk heeft niet alleen het vuurwerk, waardoor de wedstrijd tot twee keer toe werd gestaakt, veel schade veroorzaakt, maar zijn ook elders in het stadion vernielingen aangericht. Reclameborden, toiletten en wasbakken moesten eraan geloven. Ook waren er brandjes op de tribune.
Van Merwijk noemt het een ravage en zegt dat hij het nooit eerder zo extreem heeft meegemaakt. De schade wordt verhaald op organisator KNVB van de wedstrijd. Maar de KNVB zal de rekening waarschijnlijk doorsturen naar Ajax.
Ajax heeft ook gereageerd op de misdragingen van de eigen supporters. "Met verwerpelijk gedrag hebben zij onze club in diskrediet gebracht", schrijft de directie in een verklaring. "Wij als directie schamen ons oprecht voor deze mensen, die zich supporters van onze club wanen."
Lees meer:
Lees meer:
Lees meer:
Lees meer:
Lees meer:
Lees meer:
Lees meer:
Lees meer:

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie? Tip de redactie via WhatsApp of via de mail.