nieuws
Mark Tuitert krijgt bronzen beeldje bij afscheidsfeest in Holten
Verslaggever Remco van 't Zelfde in Holten
Olympisch winnaar Mark Tuitert heeft vandaag een bronzen beeldje gekregen dat in het centrum van Holten komt te staan. Hij kreeg het eerbetoon tijdens zijn officiële afscheid van het publiek in Holten. Afgelopen maart kondigde hij aan te stoppen met zijn schaatscarrière.
Tuitert won tijdens tijdens zijn schaatsloopbaan vele prijzen. In 2010 behaalde hij Olympisch goud op de 1500 meter in Vancouver. Daarvoor was hij al eens Nederlands kampioen allround en Europees kampioen allround. Tijdens de Spelen in Sotsji probeerde Tuitert zijn olympische titel te verdedigen maar dat mislukte. Hij werd uiteindelijk vijfde. Een maand later kondigde Tuitert aan te stoppen met schaatsen.
Vandaag nam Tuitert afscheid van het grote publiek in Holten. Er werden onder meer toespraken gehouden en hij kreeg het bronzen beeldje officieel overhandigd.
Bekijk de video in HD op YouTube.