nieuws
Almelo trekt ruim 88.000 euro uit voor begeleiding leden jeugdbende

De gemeente Almelo trekt 88.500 euro uit om leden van een criminele jeugdbende te begeleiden en zo te voorkomen dat ze opnieuw het verkeerde pad op gaan. Dat schrijft de Tubantia. Het geld is bedoeld voor de zogenoemde Tunnelgroep, waarvan de leden eerder dit jaar werden aangehouden.
De groep hangjongeren veroorzaakte veel overlast achter station Almelo en bij cafetaria De Tunnel. Ze waren daarnaast mogelijk ook betrokken bij drugshandel en inbraken. Politie, justitie en de gemeente kwamen vorig jaar met een plan om de jongeren aan te houden en daarna te helpen weer naar school of aan het werk te gaan. De jongeren zijn berecht en nu is het zaak om ze goed te begeleiden.
Daarvoor is nu een plan van aanpak gemaakt, maar er is wel extra geld nodig. Een deel van het geld wordt besteed aan de nazorg voor (ex-)gedetineerden. In september wordt met de ouders over het plan van aanpak gesproken.
Lees meer: