nieuws
Werkstraffen geëist tegen 28 relschoppers bekerfinale Ajax-PEC Zwolle

Tegen 28 verdachten van de rellen tijdens de bekerfinale tussen PEC Zwolle en Ajax zijn vandaag door het Openbaar Ministerie werkstraffen geëist.
Vorige week vrijdag eiste de officier van justitie al werkstraffen van 120 uur voor zes andere verdachten. Als het aan het Openbaar Ministerie ligt, moeten de 28 verdachten werkstraffen van 60 tot 120 uur uitvoeren. Verder zijn er stadion- en gebiedsverboden geëist en is er een boete van 575 euro per persoon opgelegd.
Vuurwerk op het veld
De wedstrijd op 20 april werd meerdere keren stilgelegd, nadat vanuit het vak met Ajax-supporters vuurwerk op het veld was gegooid. Ook werden vernielingen in het vak aangericht.
In totaal moeten er 36 verdachten, in de leeftijd van 18 tot 31 jaar, terecht staan. De laatste verdachte moet woensdagmorgen voorkomen. Daarna doet de rechtbank om 11.00 uur uitspraak in de zaak.
Lees meer:
Lees meer:
Lees meer:
Lees meer:
Lees meer: