nieuws
Politie pakt graffitispuiter in Hengelo op, verdachte liet ruim 100 tags achter

De politie heeft gisteren een 25-jarige Hengeloër op heterdaad betrapt op het Stationsplein toen hij graffiti aanbracht. Hij is voor onderzoek ingesloten.
De politie zat al een maand achter de graffitispuiter aan die kans zag om inmiddels ruim honderd tags aan te brengen op publieke en private eigendommen in Hengelo. Deze tags, of graffiti-uitingen, bestaan voornamelijk uit de letters ACAB.
Nu de verdachte is aangehouden vraagt de politie alle gedupeerde eigenaren van eigendommen die bespoten zijn, een foto te maken van de aangebrachte graffiti en aangifte van vernieling te doen, zo nodig aangevuld met het schadebedrag. De aangiftes zijn nodig om het strafrechtelijk onderzoek af te kunnen ronden en om de omvang van de gepleegde vernielingen inzichtelijk te krijgen.