nieuws
Tientallen paarden en honden in IJhorst voor slipjacht
Huilende honden en tientallen paarden hebben vanmiddag bezit genomen van IJhorst en omgeving. Er werd een traditionele slipjacht gehouden door de Jachtvereniging Soestdijk.
Klokslag 12.00 uur gaven 44 jachtruiters hun paarden de sporen om achter tientallen huilende kerry beagles aan te gaan, die op hun beurt weer een geurspoor volgden. Het geurspoor was eerder door zogenoemde runners uitgezet met een lap die in vossenurine was gedrenkt. De jacht in IJhorst en omgeving ging niet om winst of verlies, maar ging om een geurspel voor de honden en een jachtspel voor de ruiters en hun paarden over een parcours met hindernissen.
Burgemeester Alssema van Staphorst verwelkomde de jachtruiters die voor het oog van veel toeschouwers volgens strikte Engelse traditie gekleed waren. De mannen reden in het rood en vrouwen waren in het groen gekleed. Introducés droegen een zwarte jas.