nieuws
Nieuwe stadsdichter voor Enschede is Jovan Bilbija

Jovan Bilbija is de komende twee jaar de stadsdichter van Enschede. Dat is gisteravond bekendgemaakt bij het afscheid van zijn voorganger Regine Hilhorst.
De aanmeldingen voor de titel kwamen langzaam op gang. Begin januari waren er nog te weinig kandidaten om een verkiezing te houden. Uiteindelijk zijn er ruim twintig aanmeldingen gekomen waaruit drie finalisten gekozen zijn. Bram Geerlings en Dick Schlüter waren de andere kandidaten in de finale.
Jovan Bilbija wist de jury het meest te overtuigen met onder meer een gedicht met de titel 'singels'. De stadsdichter wordt voor twee jaar aangesteld en schrijft gedichten over gebeurtenissen in die periode in de stad.
Scheidend dichter Regine Hilhorst presenteerde bij haar afscheid de gedichtenbundel "Een kapstok voor mijn ziel".
Lees meer: