Nieuws

Cao-partijen streekvervoer praten door, stakingen week opgeschort

Een bus passeert het station van Delden tijdens een staking van het streekvervoer en regionaal vervoer.
Een bus passeert het station van Delden tijdens een staking van het streekvervoer en regionaal vervoer. © ANP
Vakbonden FNV en CNV willen deze week nog gebruiken voor de verkennende gesprekken met werkgeversvereniging VWOV. Dat meldt CNV. De gesprekken werden twee weken geleden opgestart onder begeleiding van twee procesbegeleiders na weken van stakingen. Nu de gesprekken deze week doorgaan, zijn de eerder geplande stakingen voor deze week opgeschort. Die stonden gepland voor woensdag en donderdag.
De bonden eisen onder meer hogere lonen en een structureel lagere werkdruk in het streekvervoer. Om die eisen af te dwingen, werd in het streekvervoer herhaaldelijk gestaakt. Daardoor vielen er telkens veel bussen uit, met overlast voor reizigers tot gevolg.
Oorspronkelijk was het idee de gesprekken afgelopen vrijdag af te ronden. Maar ook toen gaven FNV en CNV aan meer tijd nodig te hebben, waarna het overleg dit weekend doorging.

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie? Tip de redactie via WhatsApp of via de mail.