Overig

Stage-opdracht | Team Sport

Stage-opdracht Sport
Stage-opdracht Sport © RTV Oost
Als stagiair op onze sportredactie ondersteun je bij het maken verslaglegging en diepgaande reportages over sportieve successen in de regio waar RTV Oost actief is. Je krijgt de kans om verschillende lokale sportevenementen en teams te verkennen, interviews af te nemen met sporters, coaches en fans, en een boeiende reportage te produceren die de kijkers informeert en inspireert. Je werkt nauw samen met de professionals op de afdeling en krijgt de kans om praktijkervaring op te doen binnen een dynamische omgeving.
Redactieteam: Sportredactie
Contactpersoon: Tijmen van Wissing
Stage-opdracht: Sportieve Successen in de regio: (live)verslagen en diepgaande reportages
Opleiding: hbo-journalistiek of creative business
Periode: September 2023 - januari 2024

Wat ga je doen?

Als stagiair op onze sportredactie ondersteun je bij het maken van verslaglegging en diepgaande reportages over sportieve successen in de regio waar RTV Oost actief is. Je krijgt de kans om verschillende lokale sportevenementen en teams te verkennen, interviews af te nemen met sporters, coaches en fans, en een boeiende reportage te produceren die de kijkers informeert en inspireert.
Je werkt nauw samen met de professionals op de afdeling en krijgt de kans om praktijkervaring op te doen binnen een dynamische omgeving.

Wat breng je mee?

 • Een studieachtergrond in geschreven journalistiek of een gerelateerd vakgebied.
 • Basiskennis van journalistieke principes en werkwijzen.
 • Affiniteit met sport in de breedste zin van het woord.
 • Goede schriftelijke en mondelinge communicatieve vaardigheden.
 • Vaardigheid in het werken met gangbare redactiesystemen.
 • Creatief denkvermogen en oog voor detail.
 • Een proactieve en zelfstandige werkhouding.

Taken en verantwoordelijkheden

Je taken omvatten onder andere:
 • Onderzoek uitvoeren: Verzamelen van informatie over lokale sportevenementen en (succesvolle) sportteams en het verzamelen van achtergrondinformatie over de geschiedenis, prestaties en impact van de geselecteerde teams en evenementen.
 • Planning en organisatie: een gedetailleerd schema maken voor de reportage, inclusief data en locaties van sportevenementen en interview en het coördineren met de sportredactie van RTV Oost voor toegang tot evenementen en logistieke details.
 • Op locatie: Het bezoeken van sportevenementen in de regio en vastleggen van beelden van wedstrijden, trainingen en de sfeer rondom sportlocaties. Afnemen van interviews met sporters, coaches en supporters om hun ervaringen, motivaties en successen vast te leggen.
 • Verzamelen van materiaal: Maken van aantekeningen tijdens evenementen en interviews. Verzamelen van foto's en video-opnamen ter ondersteuning van de reportage.
 • Montage: Selecteren van de meest interessante interviews, beelden en citaten. Bewerken van video's en foto's tot een professioneel ogende reportage. Schrijven van een voice-over tekst die de kijkers begeleidt en belangrijke informatie overbrengt.
 • Feedback en aanpassingen: Presenteren van de afgewerkte reportage aan de sportredactie van RTV Oost. Bespreken van eventuele feedback en het doorvoeren van aanpassingen indien nodig.
 • Uitzending: Zorgen dat de reportage wordt uitgezonden op een geschikt tijdstip.

Leerdoelen

Tijdens deze stage kun je de volgende leerdoelen bereiken:
 • Het vaststellen van relevante journalistieke onderwerpen.
 • Het omzetten van onderwerpen in boeiende en informatieve nieuws- en achtergrondartikelen.
 • Het afnemen van interviews.

Wat lever je op?

Gedurende de stage lever je de volgende resultaten op:
 • Nieuwsproducties geschikt voor publicatie op online, radio en tv.
 • Content voor de website, app en andere digitale platforms van RTV Oost.

Door wie word je begeleid?

Je wordt begeleid door Tijmen van Wissing (chef-eindredacteur team Sport) en de overige collega’s uit het team.

Hoe word je begeleid?

Begeleiding vindt plaats in de vorm van persoonlijke gesprekken met je begeleiders en op de werkplek door ervaren medewerkers van de sportredactie.

Omvang van de stage

De stage heeft een duur van ongeveer vijf maanden

Locatie

Je gaat werken op onze vestiging in Hengelo (Hazenweg 25, 7556BM Hengelo).

Stagevergoeding

Deze bedraagt € 475,- bruto per maand op basis van fulltime (36 uur/5 dagen per week).

Procedure

Ben jij geïnteresseerd in deze journalistieke stage op hbo-niveau? Stuur je gegevens mét motivatie naar sollicitatie@rtvoost.nl. Wil je meer informatie? Stuur dan ook een mail naar sollicitatie@rtvoost.nl.
We kijken ernaar uit om je bij ons team te verwelkomen!
We kijken ernaar uit om je bij ons team te verwelkomen!

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie? Tip de redactie via WhatsApp of via de mail.