Betaald voetbal

FC Twente-middenvelder Michal Sadilek plaatst zich met Tsjechië voor EK

Sadilek (8) plaatst zich met Tsjechië voor het EK
Sadilek (8) plaatst zich met Tsjechië voor het EK © ANP
Michal Sadilek heeft zich vanavond met Tsjechië geplaatst voor het EK van volgend jaar in Duitsland. De middenvelder van FC Twente begon in de basis en zag later vanaf de bank dat zijn ploeg met 3-0 van Moldavië.
Beide ploegen maakten nog kans op een EK-ticket. Tsjechië had de betere papieren met twee punten voorsprong en had dus genoeg een gelijkspel. Na een kwartier bracht David Doudera de Tsjechen op voorsprong. Tien minuten na rust moest Moldavië met tien man verder na een tweede gele kaart (binnen tien minuten na de eerste) voor Vladyslav Baboglo.
Tomas Chory maakte twintig minuten, Sadilek was toen al gewisseld, voor het einde de 2-0 en in de laatste minuut kon het feest echt beginnen toen Tomas Soucek voor de 3-0 zorgde. Tsjechië, waar voormalig Twente-aanvaller Vaclav Cerny op de bank bleef, eindigt door de zege als tweede in de groep achter Albanië, dat zich eerder al plaatste.

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie? Tip de redactie via WhatsApp of via de mail.