theater
Besluit over fusie theaters Hengelo en Enschede uitgesteld

Een besluit over de fusie van de theaters in Hengelo (het Rabotheater) en Enschede (het Wilminktheater) is uitgesteld. Dat meldt Tubantia.Â
Volgens de krant zijn de verschillen van inzicht van beide theaterbesturen te groot. De gewenste deadline, eind maart, wordt niet gehaald. De twee theaters onderzoeken al geruime tijd de mogelijkheid om intensiever samen te werken. Hierbij zijn ook de poppodia Atak en Metropool betrokken.
Het uitgangspunt is dat de programmering beter op elkaar wordt afgestemd en dat er een breder publiek wordt bereikt. In eerste instantie werd een fusie niet uitgesloten, maar de gesprekken zijn moeizaam verlopen. Volgens Cees Langeveld, die als onafhankelijk adviseur is aangesteld, ontbreekt het de betrokken bestuurders 'fundamenteel aan enthousiasme'.
Langeveld adviseert om een bemiddelaar aan te stellen.