nieuws
VID verwacht komende uren grotere problemen op de weg door ijzel

De Verkeersinformatiedienst (VID) verwacht dat het aantal ongelukken in Overijssel door gladheid de komende uren flink toeneemt.
"Aan het aantal ongelukken in delen van het land is goed te zien waar het front van ijzel zich nu bevindt", zegt Patrick Potgraven van de VID. "De ijzel trekt de komende uren over Overijssel. Er worden dan meer ongelukken verwacht."
Erger
Momenteel valt het nog mee. "Ik heb van ongelukken gehoord in Delden, Zwolle en Deventer. Maar de komende uren gaat het erger worden", zegt Potgraven.
Niet de weg op
VID volgt het advies van Rijkswaterstaat en raadt mensen aan om niet de weg op te gaan. "Je kunt ervan uitgaan dat het glad is. De weg mag dan wel zwart zijn van het asfalt, maar als er ijzel op valt, ben je weg."
Potgraven zegt dat er al honderden ongelukken zijn gebeurd in het land.
Lees meer: VID verwacht komende uren grotere problemen op de weg door ijzel
Lees meer: Geen treinen tussen Zwolle en Lelystad door ijzel aan de bovenleiding
Lees meer: Geen VV Heino Veldloop dit jaar; te glad
Lees meer: A28, A1 en N50 ijsbanen, meerdere ongelukken gemeld
Lees meer: IJzel zorgt voor ongelukken, maar het valt mee
Lees meer: Het weer vanmorgen: het sneeuwt