nieuws

Politieagenten in Zwolle starten proef met stroomstootwapen

Zwolse politie doet proef met stroomstootwapens
Zwolse politie doet proef met stroomstootwapens © Twitter Politie Nederland
Zo'n driehonderd politiemensen uit onder meer Zwolle starten deze maand met een proef met stroomstootwapens. Ze leren de komende weken hoe en wanneer ze het wapen in mogen zetten.
In Zwolle en Amersfoort kunnen de agenten de wapens onder meer tijdens een stapavond inzetten. In Rotterdam krijgen hondengeleiders het stroomstootwapen mee. Zij zoeken in de regio onder meer naar verdachten die zich schuilhouden.

Minder in gevecht met verdachten

Uit de proef moet onder meer blijken of agenten dankzij het wapen minder vaak met verdachten in gevecht hoeven. De korte wapenstok en pepperspray zijn volgens politiemensen soms niet effectief, bijvoorbeeld omdat mensen door drank- of drugsgebruik minder gevoelig zijn voor pijnprikkels.
Bij gebruik van stroomstootwapens speelt dat probleem niet. Mensen verliezen, als ze door het wapen worden geraakt, tijdelijk de controle over hun spieren, zakken in elkaar en kunnen enkele seconden geen verzet bieden. De kans op ernstig letsel door gebruik van stroomstootwapens zou 'zeer gering' zijn.

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie? Tip de redactie via WhatsApp of via de mail.