nieuws
Steenwijker moet twee weken zitten voor cocaïnebezit

Een 51-jarige man uit Steenwijk is veroordeeld tot twee weken cel wegens het bezit van 4,2 gram cocaïne.
De cocaïne werd gevonden toen de man zelf de politie belde. Hij was door een politieman getipt dat er een groot drugsonderzoek naar hem liep. Dat onderzoek liep mis toen bleek dat de man ervan wist.
Er werd toch een huiszoeking bij de Steenwijker gedaan, waarbij cocaïne werd gevonden. Het was voor eigen gebruik. De Steenwijker is geen onbekende van justitie, hij kreeg eerder al eens 6 en 10 jaar gevangenisstraf voor drugsmisdrijven.
De man was getipt door een vrijwillige politieman uit Giethoorn, die drugs bij hem kocht. De politieman werd ontslagen en is inmiddels veroordeeld omdat hij zijn beroepsgeheim schond. Hij kreeg een werkstraf van 240 uur.