nieuws

Geen medaille voor Wild op scratch en Lamberink op teamsprint op WK

Kirsten Wild
Kirsten Wild
Kirsten Wild uit Zwolle is woensdag in Hongkong bij de WK baanwielrennen als vijfde geëindigd op het onderdeel scratch.
Wild, twee jaar geleden wereldkampioene op het niet-olympische onderdeel en vorig jaar tweede, had met vijf andere rensters onderweg een ronde voorsprong gepakt en kwam al ruim voor de laatste ronde op kop.
Uiteindelijk werd ze door vier vrouwen gepasseerd. De wereldtitel was voor de Italiaanse Rachele Barbieri. Elinor Barker, die de sprint bij het ingaan van de laatste ronde inzette, finishte als tweede. De Belgische Jolien d'Hoore pakte het brons.

Lamberink zesde op teamsprint

Op de teamsprint eindigde Kyra Lamberink uit Bergentheim met Laurine van Riessen als zesde. Het Nederlandse koppel verloor in de eerste ronde van titelverdediger Rusland: 32,456 tegen 33,580.
Van Riessen en Lamberink waren een fractie sneller dan in de kwalificaties, toen Lamberink en Shanne Braspennincx tot 33,582 kwamen. Nederland belandde op de zesde plaats. Later op woensdag strijden Rusland en Australië om het goud. Duitsland en China maken onderling uit wie er met het brons vandoor gaat.
Lees meer:
Lees meer:

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie? Tip de redactie via WhatsApp of via de mail.