nieuws
Extra geld voor Buurtzorg na noodoproep
Jos de Blok in Overijssel Vandaag
Vorige week dreigde Buurtzorg met een cliëntenstop als verzekeraars de extra zorg niet zouden betalen. Deze oproep van directeur Jos de Blok
heeft geholpen want er is extra geld beschikbaar gesteld. "Het geld komt er."
Buurtzorg dreigde met een cliëntenstop als verzekeraars de extra zorg niet zouden betalen. Dat geld is volgens de Blok nodig om een gat in de begroting te dichten voor extra geleverde zorg, waarvoor de verzekeraars geen dekking hebben. "Het is vooral een probleem als je heel hard groeit, zoals bij ons. Want je krijgt altijd een budget wat gebaseerd is op vorig jaar. En dan heb je dus elk jaar een probleem. Als je het goed doet heb je een probleem."
Miljoenen misgelopen
"In totaal hebben we in tien jaar tijd 45 miljoen niet betaald gekregen voor zorg die we wel verleend hebben. Gelukkig hadden we genoeg reserve opgebouwd. De zorgverzekeraars zijn blij met ons als het gaat over de zorg die we leveren. Maar als het gaat om geld is het altijd gedoe," zegt de Blok.