nieuws
Politie houdt de verkeerde verdachte in Hengelo aan

De politie laat weten dat vorige week woensdag in Hengelo per ongeluk de verkeerde man is aangehouden in een onderzoek naar heling en fraude.
De ten onrechte aangehouden man deed daarover zijn beklag op social media.
De politie erkent de fout. Het arrestatieteam had ingezet op de aanhouding van een 36-jarige verdachte uit Hengelo van wie bekend was dat hij mogelijk een vuurwapen had. Om geen risico te nemen op een schietpartij werd besloten deze verdachte niet in diens woning, maar op een neutrale plek op straat aan te houden.
Verkeerde man in de boeien
Er verscheen op de bewuste plek een verdachte die qua uiterlijk op de gezochte Hengeloër lijkt. Pas na de aanhouding bleek in het arrestantencomplex in Borne dat de verkeerde persoon in de boeien was geslagen. Hij is daarna op de trein naar huis gezet.
Achteraf concludeert dat de politie dat de man niet alleen excuses had moeten worden aangeboden, maar ook thuisgebracht had moeten worden.
De echte verdachte is alsnog later op de dag aangehouden en ingesloten.