nieuws
Wellekade Deventer afgesloten; ellende voor automobilist, paradijs voor voetganger
Verslaggever Bart Kieft vanaf de Wellekade
Op grote delen van de doorgaande weg langs de IJssel in Deventer hebben voetgangers en fietsers deze week het rijk alleen. Door werkzaamheden moet de automobilist omrijden.Â
Tot en met 18 oktober zijn er op de Welle en de IJsselkade verschillende werkzaamheden; aanpassingen aan fietspaden, vervangen van gasleidingen en onderhoud van riolering. Ook is er een grote kraan geplaatst voor de bouwwerkzaamheden aan filmtheater De Viking aan de Wellekade.
Heerlijk
Automobilisten worden omgeleid via het Hanzetracé, waardoor voor fietsers en voetgangers volop ruimte ontstaat. "Heerlijk", aldus een wandelaar. "De rivier komt daardoor veel beter tot zijn recht." En een fietser: "Een drama voor de automobilist, maar ik houd van de natuur en vind het geweldig."