Het regent lintjes in Overijssel: 201 onderscheidingen

Vrijwillig jeugdteams van de plaatselijke voetbalclub trainen, EHBO-cursussen verzorgen in het dorp of snoeiwerkzaamheden in de gemeente verrichten. Vandaag worden tijdens de traditionele lintjesregen 201 Overijsselaren in het zonnetje gezet vanwege hun verdiensten.

De gedecoreerden worden met een smoes naar de uitreiking van de lintjes gelokt. In totaal worden twaalf mensen verrast met de onderscheiding Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, twee met de onderscheiding Officier in de Orde van Oranje-Nassau en één inwoner van Overijssel is vanaf vandaag Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. De overige gedecoreerden mogen zich voortaan lid in de Orde van Oranje-Nassau noemen.

In de gemeente Kampen zijn de meeste lintjes uitgereikt vandaag, namelijk zestien. In Staphorst zijn er slechts twee gelukkigen die een Koninklijke Onderscheiding krijgen.

Wat houden die koninklijke onderscheidingen precies in?

Voor een benoeming in de Orde van Oranje-Nassau komen personen in aanmerking die zich voor de samenleving bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. In totaal zijn er zes graden: Ridder Grootkruis, Grootofficier, Commandeur, Officier, Ridder en Lid. Waarbij Ridder Grootkruis de hoogste graad is en Lid de laagste. 

In welke riddergraad iemand wordt genoemd hangt af van de uitstraling en de betekenis van de maatschappelijke verdiensten. Mensen worden het vaakst benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Deze riddergraad wordt meestal toegekend als de maatschappelijke verdiensten zich tot de gemeentegrens beperken. Wanneer de verdiensten een meer regionale of landelijke uitstraling hebben, wordt die persoon vaak benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Bijvoorbeeld sporters met Olympische successen. Bij landelijke of internationale verdiensten wordt de riddergraad Officier toegekend. De andere drie graden worden zelden toegekend. 

Daarnaast zijn er nog onderscheidingen in bijvoorbeeld de Orde van de Nederlandse Leeuw en de Militaire Willems-Orde. Deze medaille mag niet zomaar dagelijks gedragen worden, alleen bij speciale gelegenheden. Als de ontvanger van het lintje overlijdt, moet de onderscheiding weer teruggeven worden aan de staat.

Wil je weten wie er allemaal een lintje hebben ontvangen vandaag? Kijk dan hieronder, de lijst wordt aangevuld zodra een uitreiking in een gemeente is geweest.

Deventer 

1. Meneer G.J. Boon (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Mevrouw W.H. Klunder-van Dartel (Ridder in de Orde van Oranje-Nassau) 
3. Mevrouw J.H. Wessels-Evers (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
4. Meneer Toetink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
5. Meneer B. Holthuis (Ridder in de Orde van Oranje-Nassau) 
6. Meneer J.D. Postma (Ridder in de Orde van Oranje-Nassau) 
7. Meneer G.B. Schutte (Ridder in de Orde van Oranje-Nassau) 
8. Meneer A.J. Slag (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
9. Meneer A. Smeenk (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
10. Mevrouw J. Schipper-Verweij (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
11. Meneer A.J. Visser (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
12. Meneer R. Yavuz (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
13. Meneer A. Yildirim (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

Haaksbergen
1. Mevrouw A. Hilberink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Meneer D. Fianke (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
3. Mevrouw M. Raaijmakers (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
4. Mevrouw M. Schukkink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
5. Mevrouw M. Ros (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
6. Meneer F. Ros (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
7. Meneer J. Dorman (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

Wierden 
1. Meneer J.G.M. Heerdink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Mevrouw J. Brunsman-Braakman (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
3. Mevrouw A. op den Dries-Geerling (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
4. Meneer P.J. van der Worp (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
5. Meneer J. Veenema (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
6. Mevrouw F.H. Veenema-Klein (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

Dinkelland 

1. Meneer B.W. Raatgerink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Meneer C.J.M. Weusthof (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
3. Mevrouw H.G. Morsink-Kamphuis (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
4. Mevrouw L.C. Heerink-Markus (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
5. Meneer P.J.M. Weusthof (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
6. Mevrouw V.A.E.M. Voortman-Van Zuilekom (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

7. Meneer P.G.A. Baanstra (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

Losser

1. Mevrouw B.C. Bekke-Leferink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Mevrouw H.B.M. Onland-Kortink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
3. Mevrouw G.J. Röring (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

Tubbergen

1. Meneer A.F.M. Vleerbos (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Mevrouw G.A. Kamphuis (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
3. Mevrouw G.L.M. Ensink-Nordemeule (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
4. Meneer H.B.N. Oude Geerdink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
5. Meneer P.J.M. van Wegen (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
6. Meneer W.H.A. Groot Kormelink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
7. Meneer W.J.H. Busscher (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

Zwartewaterland

1. Mevrouw A. Gerrits-Veuger (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Meneer W.J. de Jonge (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
3. Mevrouw W.R. Koerhuis-Aalbers (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
4. Meneer J.W.M. Reuvekamp (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
5. Mevrouw S. van der Steege-Snel (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

Rijssen-Holten
1. Meneer J.W.M. Altena (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Meneer G. Baan (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
3. Meneer G.J.F.M.P. Damink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
4. Meneer D. Derksen (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
5. Meneer E.A. van Hoevelaak (Ridder in de Orde van Oranje-Nassau)
6. Meneer H.J. Hulsman (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
7. Mevrouw G.J. Krikkink-Reijlink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
8. Mevrouw W.J.L. Spekhorst-Dunhoft (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
9. Mevrouw G. Tigelaar-Vrugink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
10. Meneer S. Voortman (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
11. Meneer C.J. Wolffenbuttel (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

12. Meneer J. Ensink (Ridder in de Orde van Oranje-Nassau)

Oldenzaal
1. Mevrouw L. van Sark-Schasfoort (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Meneer D. Bosma (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
3. Mevrouw D. Smellink-Kienhorst (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
4. Meneer W. Olde Kalter (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
5. Mevrouw J. Slinger-De Graaf (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
6. Meneer R. Vehof (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
7. Meneer R. Faber (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
8. Meneer B. Kuipers (Officier in de Orde van de Oranje-Nassau)

Hof van Twente

1. Meneer IJ. de Jong (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Mevrouw A.J.M. Katier - Koebrugge (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
3. Mevrouw M.J.A. Koebrugge (Ridder in de Orde van Oranje-Nassau)
4. Meneer D.J. van der Kolk (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
5. Mevrouw J. van der Kolk - Biersteker (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
6. Mevrouw I. Kuitert - Veeneman (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
7. Meneer H.W.A. Roesink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
8. Mevrouw S.M. Ros - ter Braak (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
9. Mevrouw G.J. Rozendom - Goorhuis (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
10. Mevrouw K.H. Slaghekke - Lammertink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

Dalfsen

1. Mevrouw Geertjen Boers-Bloemers (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Mevrouw Everdiena Jansje Bouwer-Dunnewind (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
3. Mevrouw Johanna Elisabeth van Leeuwen-Strik (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
4. Mevrouw Fietje de Vries-Van der Grift (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
5. Meneer Hendrik Jan Jansen (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
6. Meneer Klaas Nijland (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
7. Meneer Karel Hermannus Odink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
8. Meneer Wilhelmus Johannes Sibelt (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
9. Meneer Henry John van der Woude (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

Kampen

1. Mevrouw A.J.C. Kok-Van den Berg (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Mevrouw J. van 't Ende-Ten Brinke (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
3. Mevrouw H. van Dieren-Heinkens (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
4. Meneer J.G.M. Hoekman (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
5. Meneer J. Hofstede (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
6. Meneer T.A. van der Horst (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
7. Mevrouw P.J. Beekhof-Ten Hove (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
8. Mevrouw E. Messelink-Huizinga (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
9. Meneer J.S.M. IJkhout (Ridder in de Orde van Oranje-Nassau)
10. Meneer P.V.J. Reichenbach (Ridder in de Orde van Oranje-Nassau)
11. Meneer F. Riezebos (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
12. Meneer W. van Spijker (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
13. Mevrouw M. Spijkerboer-Stoel (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
14. Meneer W.J. Vos (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
15. Meneer M. Vaandering (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
16. Mevrouw B.C. Vaandering-Zandbergen (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

Hengelo

1. Meneer C.J. van Doorn (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Meneer A. de Jong (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
3. Meneer H. Pol (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
4. Meneer F.S.M. Rientjes (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
5. Mevrouw G.J. van Essen-Rothman (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
6. Mevrouw W. Huizinga-van Voorst (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

Staphorst

1. Meneer J. Hooikammer (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Meneer K.H. Logtenberg (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

Olst-Wijhe

1. Meneer R. van der Werf (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Meneer J. Hollander (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
3. Meneer H. Pol (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
4. Meneer F. Kunst (Ridder in de Orde van Oranje-Nassau)
5. Meneer M. Olthof-van den Eerenbeemt (Officier in de Orde van Oranje-Nassau)

Hardenberg 

1. Meneer D.J. Benjamins (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Meneer J. Everts (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
3. Meneer P.A. van den Honert (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
4. Mevrouw G. ter Wijlen-Schaapman (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
5. Mevrouw M. Hindriks-Slot (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
6. Meneer H.W. Hindriks (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

Ommen

1. Meneer K. Schaap (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Meneer M. Hesselink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
3. Meneer G. Pasjes (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
4. Mevrouw S. Oosterhof (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

Zwolle

1. Meneer P.C. Neeft (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Mevrouw L.Spijkerboer (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
3. Mevrouw A. ter Moolen (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
4. Meneer J. Donze (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
5. Mevrouw M. Boerma-Lambers (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
6. Meneer W. Woering (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
7. Mevrouw A.H.M. Bootsma-van Hulten (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
8. Mevrouw G.B. Meurs (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
9. Meneer E.J.F.M. Haverkort (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
10. Mevrouw A. Breeman (Ridder in de Orde van Oranje-Nassau)
11. Meneer H. Suryapranata (Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw)

Twenterand

1. Meneer B. Spenkelink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Meneer H. Jaspers (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
3. Meneer R. Bakhuis (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
4. Meneer J. Teunis (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
5. Meneer B. Engberts (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

Almelo

1. Meneer H.J. Baake (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Mevrouw I.B. Burer- van Ossenbruggen (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
3. Meneer H.W.M. Goossen (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
4. Meneer G. Hammink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
5. Mevrouw M. Kwant-Douwstra (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
6. Meneer G.A. Leemhuis (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

Raalte

1. Mevrouw F.J. Freriks-Hulsegge (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Meneer H.J.M. Hulsman (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
3. Mevrouw A.H. van der Sligte- Oosterlaar (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
4. Meneer A.H. Wilms (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
5. Mevrouw A. Klompjan - van Houwelingen (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

Hellendoorn

1. Mevrouw H.J. Geut - Kraal (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Mevrouw W.A. Hesselink - Ligtenberg (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
3. Meneer E. Hesselink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
4. Mevrouw W.R. Heuven - Willemsen (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
5. Meneer P.J. Hofman (Ridder in de Orde van Oranje-Nassau)
6. Meneer G.A.M. Korbeld (Ridder in de Orde van Oranje-Nassau)
7. Meneer G.H. Mollink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
8. Meneer F.W. den Ouden (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
9. Mevrouw H. Rodijk - Brinkman (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
10. Meneer H. Scheper (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
11. Mevrouw H.J. Sterk - Spekenbrink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
12. Meneer G.J. Sterk (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
13. Meneer H.R. Stokvis (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
14. Meneer G.G. Wermink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

Steenwijkerland

1. Mevrouw P. Kleiker-Forsten (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Meneer K. Wink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
3. Mevrouw M. Hoogstede-van Benthem (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
4. Meneer J.A. Trinks (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
5. Meneer A. de Boer (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
6. Mevrouw A.M. de Boer-Meijer (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
7. Mevrouw M.J. Snoek-Gerritsen (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
7. Mevrouw A. Henkel (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
8. Meneer R.Z. Bijl (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
9. Mevrouw L. Woltmann (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
10. Meneer S. Koen (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

Enschede

1. Meneer J. Bijvank (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Mevrouw A. Boer-Borgerink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
3. Meneer H. de Groot (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
4. Mevrouw I. Kromhof-Gunneman (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
5. Meneer K. Hessels (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
6. Meneer G. Hopster (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
7. Mevrouw T. Huiskamp (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
8. Mevrouw J. Buteröwe (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
9. Mevrouw T. Kuipers-Morsink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
10. Meneer G. van Os (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
11. Meneer J.A. Reekers (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
12. Meneer J. Schmit (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
13. Meneer K. Zwiep (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
14. Mevrouw Zwiep-Bies (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

Borne

1. Meneer W.A. ten Bloemendaal (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
2. Meneer J.P. Bohenn (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
3. Meneer T.A.M. Evers (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
4. Mevrouw A.E.M Evertzen (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
5. Mevrouw P.L. Grothues (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
6. Mevrouw J.G.S. Oude Nijhuis-Kemna (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
7. Mevrouw G. Paalman-Lebbink (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
8. Mevrouw J. A.S. Leushuis (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
9. Meneer W. Oldenbeuving (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)
10. Mevrouw M.S.T. Wekdam-Withag (Lid in de Orde van Oranje-Nassau)

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie? Tip de redactie via een WhatsApp-bericht: 06 - 57 03 33 33.

Meer over dit onderwerp:
lintje lintjesregen Nieuws
Deel dit artikel: